Knygos „Optimizmo architektūra“ pristatymas Kaune
2018/12/13

M.K. Čiurlionio muziejuje


Dalyvavo autoriai Marija Drėmaitė, Giedrė Jankevičiūtė, Vaidas Petrulis, Viltė Migonytė ir Paulius Tautvydas Laurinaitis


-----------


Užbaigdami Optimizmo metus – susitikome su knygos ir parodos OPTIMIZMO ARCHITEKTŪRA: KAUNO FENOMENAS 1918–1940 autoriais ir kuratoriais Kaune.Ir pristatėme ilgai lauktą lietuviškąjį naują knygos tiražą !


„Optimizmo architektūra – tai ne siauram rateliui pasakojamas architektūrinių tyrinėjimų rezultatas, o istorija, papasakota su nauju įkvėpimu“, – sako Seimo narys ir „Kaunas 2022“ ambasadorius Arūnas Gelūnas. Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečio proga meno ir architektūros istorikų Marijos Drėmaitės, Giedrės Jankevičiūtės ir Vaido Petrulio sumanytos parodos katalogas išaugo į analogų neturinčią knygą OPTIMIZMO ARCHITEKTŪRA: KAUNO FENOMENAS, 1918–1940 m., kurios lietuviškas tiražas buvo žaibiškai išpirktas, o angliška versija (vertėjas Darius Sužiedėlis) apkeliavo didelę dalį pasaulio. Kauno moderniosios architektūros paveldą pasauliui pristatanti knyga yra ne vien apie miestą, ir ne vien apie architektūrą. Ji yra apie nuolat gimstančias ir žlungančias viltis, apie kūrybos pastangas ir įkvepiantį optimizmą, apie idėjų ir formų migraciją, lokalumą ir bendrumą, apie meną ir laisvę, karą ir priespaudą. Apie praeities formų ir idėjų kaitą bei jų santykį su šiandiena.


Knygos autoriai: Giedrė Jankevičiūtė, Vaidas Petrulis, Vilma Akmenytė-Ruzgienė, Norbertas Černiauskas, Paulius Tautvydas Laurinaitis, Viltė Migonytė-Petrulienė, Marija Drėmaitė. Knygoje publikuojama 580 archyvinių iliustracijų ir šiuolaikinių nuotraukų (fotografai Gintaras Česonis ir Norbert Tukaj).

Knygą išleido Leidykla LAPAS bendradarbiaudama su Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.
Knygos leidimą parėmė Kultūros ministerija ir partneris – Kaunas 2022 – Europos kultūros sostinė


Daugiau apie knygą čia.

shopping cart (0)