Kastytis Sarnickas – Kastetas pristatė naują literatūros hitą – „Voyage, Voyage“!


Trečiadienio vakarą literatūros ir muzikos fanai rinkosi į Lietuvos rašytojų sąjungos erdvėje įsikūrusį barą „Salionas“, kuriame literatūros reperis Kastytis Sarnickas, daugeliui pažįstamas kaip grupės „G&G Sindikatas“ narys Kastetas pristatė savo antrąjį romaną – „Voyage, Voyage“!

Knygos pristatymas prasidėjo netikėtu Kasteto solo kūrybos išstojimu: pritariant gitarai suskambo repo eilutės iš paskutinių reperio detektyvinių muzikos albumų „Kruvino pusplyčio paslaptis“ ir „Žėručio gatvės byla“. Po muzikinio apšilimo, į knygos pristatymo diskusiją rinkosi jos autorius Kastytis Sarnickas, filosofas Paulius Gritėnas, muzikos ir filmų apžvalgininkas, scenaristas Jonas Braškys, stilistė Vilija Rušinskaitė bei leidyklos „Lapas“ vadovė ir knygos redaktorė Ūla Ambrasaitė. Diskusijoje aptarti skambiu pavadinimu „Voyage, Voyage“ tituluotos knygos sluoksniai, kurie atskleidžia ne tik filmo scenarijui puikiai tiksiančią istoriją, vyriškos draugystės aspektus, muzikos industrijos užkulisius, bet ir rimtesnius egzistencinius klausimus.

„Rašydamas pirmąjį romaną „Turnė“ aš daug jaukiausi, rašiau, skaičiau ir juokiausi. Su antruoju romanu nesinorėjo daryti dar vienos situacinės komedijos, norėjosi kitą žinutę nešančio kūrinio. Tad skaitytojai romane „Voyage, Voyage“ ras kiek daugiau vientisumo, savirefleksijos, o gal ir vienišumo jausmo. Bandžiau perteikti, koks gali būti muzikanto gyvenimas kai jo karjera sustoja“, - pasakojo rašytojas Kastytis Sarnickas.

Knygos pristatymas tęsėsi ir „Voyage, Voyage“ ištraukų skaitymu, kuris baigėsi garsiai skambančiu juoku bei aplodismentais. „Vieną dalyką Kastytis pašėlusiai smagiai, o vietomis ir labai jautriai įrodo: kol moki juoktis iš savęs ir kol širdis su kitais organais – savo vietoje, padėtis nėra beviltiška. Kas žino, galbūt šis atseit nerimtas voyage tikrai atves prie tos atseit gyvenimo prasmės?,- dalinosi knygą jau spėjęs perskaityti „Black Florence“ įkūrėjas Jaunius Petraitis.

Neabejotinai vasaros literatūros hitu tapsianti knyga jau išleista ir elektroniniu variantu, kuris užtikrina kokybiško skaitymo patirtį visiems skaitytojams, tarp jų – ir asmenims, turintiems skaitymo sutrikimų ar regos negalią. Tai pirmoji tokia leidyklos „Lapas“ knyga, kuriai suteiktas Lietuvos audiosensorinės bibliotekos sertifikatas.  Item is added to cart