NaujienosLeidykla „Lapas“ Vilniaus knygų mugės metu kvies mąstyti apie mitus ir galią architektūroje, pažvelgti į leidybos užkulisius ir atrasti moterų kūrybinę drąsą!

Prieš dešimtmetį Vilniuje įkurta „Lapas“ leidykla, šių metų Vilniaus knygų mugei paruošė ypatingą programą, kurioje visuomenei aktualios temos, atvykstantys užsienio svečiai, knygų autoriai bei įtraukiančios diskusijos netikėtomis temomis. „Labai džiaugiamės, kad į šią knygų mugę mūsų su jubiliejumi pasveikinti atvysta ir tiek daug užsienio svečių! Vilniuje lankysis ir paskaitą skaitys Londono dizaino emeritas Deyan Sudjic, taip pat atvyksta ir vienos didžiausių architektūros leidyklų pasaulyje „DOM publishers” ir architektūros studijos „Meuser Architekten” vadovas Philipp Meuser. Šią savaitę susipažinti galėsime ir su vienos ryškiausių kultūrinių leidyklų „IST Publishing” Ukrainoje įkūrėjomis Anastasia Leonova ir Kateryna Nosko bei literatūros agente ir leidyklos „Clarity“ įkūrėja iš Malaizijos Rosalind Chua“,- pasakoja leidyklos „Lapas“ įkūrėja ir vadovė Ūla Ambrasaitė.

Tęsti skaitymą10 metų daugiau nei knygos: leidykla „Lapas“ pristato jubiliejinę programą

Nuo pat leidyklos įkūrimo prieš 10 metų, „Lapas“ buvo daugiau nei vien knygų leidykla. Tą patvirtina ir jubiliejinė „Lapas” 10-mečio programa, kurioje – audiovizualinė instaliacija, paskaitos MO muziejuje, Knygų mugės metu vyksiantys pristatymai ir diskusijos, naujai leidžiamos knygos bei į leidyklą grįžtantys autoriai. „Lapas“ per  10 gyvavimo metų spėjo nuveikti labai daug – išmokė skaityti apie architektūrą, nebijoti knygomis virtusių tyrimų, atrasti kitokią grožinę literatūrą bei išlipo iš įprastų knygų leidybos rėmų. Praėjusiais metais Knygos apdovanojimuose „Lapas“ buvo pripažinta Metų leidėju.

Tęsti skaitymąJubiliejinių „Lapas” renginių programa

Leidyklai „Lapas“ jau 10 metų! Nuo pat leidyklos įkūrimo buvome ir esame daugiau nei vien įprasta knygų leidykla. O šiandien ypač džiaugiamės galėdami pakviesti į jubiliejinius „Lapas“ 10-mečio programos renginius, kuriuose ir audiovizualinė instaliacija, paskaitos MO muziejuje, Knygų mugės metu vykstantys pristatymai ir diskusijos bei naujai leidžiamos knygos ir į leidyklą grįžtantys autoriai!

Tęsti skaitymąApie ką galvoja miestas? J. Gehl filosofijos pamokos miestiečiams

Vienas garsiausių pasaulyje žmogiškojo urbanizmo ideologų - Jan Gehl gruodžio mėnesį svečiavosi Vilniuje ir sausakimšame  „MO“ muziejuje dalinosi savo patirtimi kuriant Kopenhagos, Niujorko, Melburno ir kitų pasaulio miestų viešąsias erdves. Jo knyga „Miestai žmonėms“ nuo pasirodymo pradžios buvo išpirkta vos per 4 mėnesius. „Ypač džiugu, kad ir architektūros knygos Lietuvoje tampa bestseleriais! Šios knygos tiražas pakartotas ir ją vėl galima rasti knygynuose“,- skelbia šiemet 10 metų jubiliejų mininčios leidyklos „LAPAS“ įkūrėja Ūla Ambrasaitė.  Šia proga dalinamės architektės, ir vienos iš „DO architects“ partnerių Gilmos Teodoros Gylytės mintimis būtent apie J. Gehl pamokas, kurios aktualios visiems miesto žmonėms. 

Tęsti skaitymąAntropologė Ieva Jusionytė: „Valstybių stiprybė priklauso nuo žmonių, pasiryžusių ginti savo šalį“

Antropologė, Browno universiteto profesorė Ieva Jusionytė kelerius metus JAV–Meksikos pasienyje savanoriavo kaip paramedikė ir ugniagesė. Jos etnografiniame tyrime Slenkstis. Pavojai ir pagalba JAV–Meksikos pasienyje (išleido leidykla LAPAS, knygą iš anglų k. vertė Mantė Zagurskytė-Tamulevičienė) siena tampa pagrindine personaže, o gyvenimas pasienyje – knygos veiksmo scena. Iki paskutinio puslapio išlaikydama trilerio įtampą autorė pasakoja apie abipus sienos dirbančius gelbėtojus, kas dieną ieškančius pusiausvyros tarp valstybės saugumo politikos ir mirtiname pavojuje atsidūrusių migrantų gelbėjimo etikos. Knygos Slenkstis. Pavojai ir pagalba JAV–Meksikos pasienyje pristatyme, vykusiame Vilniaus knygų mugėje, apie savanorystę pasienyje, migracijos iššūkius bei visuomenės žvilgsnį į sieną taikos ir karo sąlygomis kalbėjosi knygos autorė Ieva Jusionytė, VU TSPMI direktorė, politologė Margarita Šešelgytė, politikos antropologas Arvydas Grišinas, diskusiją moderavo žurnalistė Indrė Kiršaitė.  Politikos...

Tęsti skaitymą


Item is added to cart