Naujienos
Ar įmanoma kultūra karo metu - Kyjivo knygų mugės „XII Book Arsenal“ įspūdžiai

Gegužės pabaigoje Kyjive įvyko tarptautinė knygų mugė „XII Book Arsenal“, kurioje svečiavosi ir leidyklos „Lapas“ vadovė Ūla Ambrasaitė bei rašytoja, menininkė Gabija Grušaitė. Šioje mugėje buvo pristatyta ir Ukrainoje išleista Gabijos Grušaitės knyga „Stasys Šaltoka: vieneri metai“. Ką reiškia vykti į knygų mugę karo metu ir kokie įspūdžiai sugrįžus, kalbamės su Ūla Ambrasaite ir Gabija Grušaite.

Tęsti skaitymąKastytis Sarnickas išleidžia antrąjį romaną – „Voyage voyage“: aštrus sarkazmas ir egzistenciniai klausimai

Šią vasarą ne tik radijo imtuvuose, bet ir iš Jūsų lūpų nostalgiškai skambės „Voyage voyage“, to priežastis – Kastytis Sarnickas, daugeliui žinomas kaip grupės „G&G Sindikatas“ narys Kastetas, išleidžia savo antrąjį romaną būtent šiuo prancūzišku pavadinimu - „Voyage voyage“! Kastyčio Sarnicko debiutinis romanas „Turnė“ skaitytojus pavergė savo skaudžiai taikliu humoru, o antrojoje knygoje vėl sutiksime puikiai pažįstamus – Guolį su Pigiu iš neegzistuojančios kultinės roko grupės „Alkūninis Velenas“.

Tęsti skaitymąAnatolijaus Kuznecovo „Babyn Jaras“ – memuarinis romanas vaiko akimis apie Kyjivo žydų genocidą ir sovietinę cenzūrą

Pirmą kartą Lietuvoje publikuojamas Anatolijaus Kuznecovo (1929–1979) romanas-dokumentas „Babyn Jaras“, vienas klasikinių Holokausto ir kitų nacių nusikaltimų Ukrainoje liudijimas – pasakojantis ne tik sunkias Ukrainos istorijos detales, perteikiantis vaiko išgyvenimus, bet ir leidžiantis patirti sovietinės cenzūros naštą. Knyga pasirodo jau kitą savaitę,  o skaitytojai kviečiami į knygos pristatymą, kuris įvyks birželio 12 d., Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje!

Tęsti skaitymąVilnius kupinas architektūrinių mitų ir galvosūkių

Kasdien vaikščiodami, riedėdami, važiuodami ar lėkdami Vilniaus miesto gatvėmis retai kada susimąstome kokie architektūriniai mitai ar galvosūkiai slypi jame. Miesto architektūra ne tik užpildo erdvę, tačiau ją ir formuoja, o jos formavime labai svarbūs ir socialiniai ir sociologiniai, politiniai, estetiniai ar netgi filosofiniai aspektai.

Tęsti skaitymą


Item is added to cart